ÖĞRENCİ YAŞAMI

tiyatro.jpg
sanat-ekmek-ve-su-gibi-08051834_l2.jpg

TİYATRO

 

Her öğretim yılı içinde çeşitli zamanlarda ;

● Türkçe ve İngilizce tiyatro gösterileri

● Skeç ve drama çalışmaları

● Gölge oyunu 

● Pandomim etkinlikleri

   

   düzenlenmektedir.

SANAT

Çocuklara temel beceri ve alışkanlıkları kazandırmak amacıyla tüm resim teknikleri (kara kalem, renkli resim teknikleri, baskı fotoğraf, üç boyutlu çalışmalar, geleneksel sanatlar) uygulanmaktadır.

Atölye uygulamalarının yanı sıra çevreye duyarlı bireyler yetiştirmek için müze, galeri, ve sergi ziyaretleri, sanatçı tanıtımları düzenlenmektedir.Böylece çocuklar için zengin bir repertuvar oluşturulmaktadır.

Sanat, çocukların ilgi ve hayat alanlarını genişletir, estetik zevklerini geliştirir, düşünmeye teşvik eder. Ayrıca sanat, çocukların kendini ifade etme biçimidir. Bu nedenle Ankara Doruk Koleji olarak bunun farkındalığıyla çeşitli sanat dallarında çalışmalar yapmaktayız.

images.jpg

AÇIK VE KAPALI SPOR ALANLARI

 

Öğrencilerimiz spor etkinliklerini, dört mevsim kullanılabilecek açık ve kapalı spor alanlarında gerçekleştirir.Nitelikli spor becerilerinin yanı sıra spor bilgisi ve kültürünü de derslerde öğrenir.Aynı zamanda spor eğitimi için uygun ve zengin ekipmanlardan uzman eğitimciler eşliğinde faydalanır. 

Ankara Doruk Koleji'nde, spor eğitiminin dalları olan basketbol,voleybol,hentbol,jimnastik,salon okçuluğu için kapalı spor salonları, futbol,basketbol,foot-voleybol,badminton için açık spor salonları ve masa tenisi için özel tasarlanmış alanlar bulunur.

Böylece öğrenciler kaliteli, konforlu, çok seçenekli spor eğitimi ve nitelikli sportif etkinliklerle , spor alışkanlığı kazanır, yoğun akademik programla dengeli spor yapma imkanı bularak, sağlıklı yaşam ve sağlıklı düşünme bütünlüğünü kurar.

588730260f2547367ce130cc.jpg
KAMPLARIMIZ
 
Ankara Doruk Koleji olarak LGS,TYT ve AYT grubu öğrencilerimize yönelik gelenekselleştirdiğimiz eğitim kampları düzenlemekteyiz.Akademik takvim içerisine yerleştirilen bu kamplarımız, öğrencilerimizin akademik eksiklikleri doğrultusunda organize edilen yoğunlaştırılmış bir eğitim programıdır.Deneme sınavları ve soru çözüm saatleriyle süreç sürekli olarak takip edilmektedir. Kamplarımızda deneme sınavları ve soru çözüm saatleri ile birlikte uzmanlar tarafından motivasyon söyleşileri yapılmakta, öğrencilerimizi sınava teknik anlamda hazırlayan seminerler düzenlenmektedir.Düzenlenen bu aktivite ve organizasyonlarla öğrencilerdeki etkin öğrenme düzeylerinin arttırılması amaçlanmaktadır.
bilişim-teknolojileri.jpg
 
TEKNOLOJİ
Öğretmenlerimizin derslerine yardımcı olarak kullanabileceği bilgisayar ve her hafta projeksiyon destekli eğitim verilmektedir.Böylece eğitimin her aşamasında teknolojiden aktif bir şekilde yararlanılmaktadır.
417501.jpg
KURUMSAL BİLGİ SİSTEMİ
Tüm yönetici, çalışan, öğretmen, öğrenci ve velilerimizi tek bir çatı altında birleştirerek iletişimimizi ve etkileşimimizi sağlıyoruz.Ayrıca aktif öğrenmeyi destekleyerek öğrencilere ; kendi öğrenme hızında, istediği zaman, istediği yerde, istediği kadar, yaşam akışıyla paralel, öz güven veren, motivasyon sağlayan, eğlenceli, düzenli ders çalışma olanağı sunuyoruz.
images (1).jpg
EKO-OKUL

Eko-okulumuz öğrencilerimizin çevreye duyarlı bir birey olmasını, toplumsal sorumluluk bilincinin kazandırılmasını hedef olarak gören evrensel bir çevre eğitimi ve yönetimi programıdır.

Çalışmalarımı öğrenci katılımlı eğitimler ve projelerle sürdürülmektedir.

BESLENME 
Öğle yemeği ve ikindi kahvaltısında verilen yiyecekler uzmanlarımızın denetiminde günlük besin ve enerji ihtiyacı belirlenerek hazırlanmaktadır. Yemekhanelerimizin hijyen ve sağlık kurallarına uygunluğu denetimlerle izlenmektedir.
0x0-16-ekim-dunya-gida-gunu-153958600076
CCTV-surveillance-2.jpg
GÜVENLİK

Okulumuzda;

● Profesyonel güvenlik ekibi ve 24 saat kesintisiz hareket algılayıcı kameralar

● Panik barlı yangın kapıları, duman algılayıcıları ve spring sistem bulunmaktadır.

mesleki-psikolog-olma-yolundaki-oykum-69
VELİ BİLGİLENDİRMESİ 

2019-2020 eğitim-öğretim yılından itibaren kullanılan kurumsal öğrenci bilgi yönetim sistemi sayesinde öğrenci ve velilerimizle sınav notlarının paylaşımı, ödev paylaşım ve takip işlemleri, online eğitimler, sınavlar ve etkinlikler yapılmaktadır.

Velilerimiz, veli görüşme gün ve saatlerinde öğretmenlerimizle görüşmekte, düzenli olarak veli toplantıları yapılmaktadır. Öğrenci ve velilerimizle özel gün kutlamaları ve etkinlikler yapılarak okulumuzla velilerin iletişimi arttırılmaktadır.

 
OKUL PSİKOLOĞU

Okul çağı, çocukların hayatlarında kişiliklerinin şekillendiği, gelecekte kim olacaklarının belirlendiği en kritik dönemdir. Eğitim kurumları çocukların kişilikleri üzerinde zaman zaman ailelerinden bile daha etkili olan kurumlardır. Bu düşünceden hareketle Ankara Doruk Koleji Rehberlik ve Psikolojik Danışma Birimini okul psikoloğu ile daha da güçlü hale getirmiştir.

Okul psikoloğumuz ile birlikte okulumuzda ;

● Çocuğun zihinsel işlevleri, sosyal-duygusal, davranışsal durumu değerlendirilmekte

● Öğretmenlerimizin veya velilerimizin talepleri doğrultusunda veya okul psikoloğumuzun kendi gözlemleri sonucunda, çocuk - öğretmen ya da aile görüşmeleri gerçekleştirilmekte

 

● Objektif ve tarama testi uygulamaları yürütülmekte ve rapor hazırlanması ile uygulanan bu testlerin sonuçları anne-babalara iletilmekte 

 

● Çocuğun sınıftaki davranışlarının sonucu olan başarı örüntüsü, eğitim geçmişi ve iletişim becerileri değerlendirilmekte 

 

● Öğrencilerimizin uyumlarına yardımcı olunmakta

● Psikolojik destek ve psiko-eğitim çalışmaları yürütülmekte 

● Ruhsal sağlığı ve öğrenme için gerekli çevresel koşullar düzenlenmekte

● Sınıf ortamını bozan ya da özel eğitime gereksinimi olan çocuklar ile ilgilenilmekte, programlar geliştirilmekte ve değerlendirilmekte

● Öğrenci ve velilerimize akademik yönlendirme ve bireysel gelişim alanlarında seminerler ve eğitimler verilmektedir.

● Tüm bu çalışmaların yanı sıra tüm öğrenci ve velilerimizle randevu sistemi ile genel tarama görüşmeleri yapılmaktadır.

Parent-teacher-conference-1.jpg